Paw Patrol: De Dinofilm

Paw Patrol: De Dinofilm

🌡️ Spanningsbarometer4,1 van 10

Soms spannend

Ons advies: vanaf 6 jaarKijkwijzer: 6+89 min · 2026
Angst5
Verdriet2
Geweld2
Donker2
Drugs0
Seks0

Heftigste scène: ‘De vulkaanuitbarsting: Marshall gaat neer (spannend).

AnimatieAvontuurFamilieFantasieKomedie

Nadat ze met hun schip door een mysterieuze storm overvallen worden, moeten de PAW Patrol-pups een noodlanding maken op een nog onontdekt tropisch eiland vol dinosaurussen. Daar ontmoeten ze Rex, een pup die jaren geleden gestrand is op het eiland en inmiddels een expert is in alles wat met dino’s te maken heeft. Als hun grote rivaal burgemeester Humdinger de natuurlijke grondstoffen op het eiland wil gaan delven, wekt hij per ongeluk een enorme slapende vulkaan. Door de uitbarsting komen de PAW Patrol-pups voor een reddingsactie van dino-formaat te staan en ze zullen Humdinger moeten tegenhouden, voordat alles op het eiland uitsterft.

Tip voor ouders

Dino-avontuur in de mildste vorm, maar wél een tandje intenser dan de vorige twee PAW Patrol-films: de spanning zit in de brand- en stormopening, de eerste dino-schrik en de vulkaanclimax, en loopt telkens snel en geruststellend af. Eén moment om te weten: Marshall valt hard en ligt er even bewusteloos bij, voor gevoelige kleuters de scène om even een hand vast te houden. Verder staat hij juist centraal in het mooiste verhaallijntje: hij baalt van zijn eigen fouten en leert dat vallen en opstaan erbij hoort, met het rode baby-T-rexje Rhubarb (door hem uit de rivier gered) als onafscheidelijk maatje. Eilandpup Rex, een Berner sennenhond in een rolstoel die op T-rex Timmy rijdt, wordt heerlijk vanzelfsprekend neergezet, mooi aanknopingspunt voor een gesprekje over anders-zijn. Verwacht verder scheet- en billengrapjes, eigenzinnige dino's à la Ice Age en een nieuw Backstreet Boys-liedje.

Korte conclusie: Paw Patrol: De Dinofilm, ons advies vanaf 6 jaar, spanningsbarometer 4.1/10 (soms spannend). Het heftigst: ‘De vulkaanuitbarsting: Marshall gaat neer’ en ‘Brandend jacht en de storm die alles verandert’; vooral spannend. De film duurt 89 minuten.

Laatst gecontroleerd op . Elke analyse schrijven wij met de hand.

Let op:Angst

Heftigste scènes

Bekijk als ouder wat eraan komt

Bevat spoilers

Hieronder staan specifieke scènebeschrijvingen.
Bekijk deze als ouder om te weten wat je kind te wachten staat.

Heftigste momenten

Brandend jacht en de storm die alles verandertMatigVroeg in de film

Een kat (Mr. Fluffy Butt) brandt zich aan een hete grill en zet daarmee per ongeluk een jacht in brand; Marshall gaat het vuur in om het gezin eraf te halen. Daarna grijpt een mysterieuze storm het schip van de pups en maken ze een noodlanding op een onbekend tropisch eiland. Spannend, maar elke redding slaagt.

Oog in oog met de brachiosaurus en de spinosaurusMatigVroeg in de film

Net gestrand schrikken de pups zich een hoedje van een reusachtige brachiosaurus en een grommende spinosaurus die Marshall bijna te pakken krijgt, tot een nog grotere T-rex hem wegjaagt. De schrik slaat om in verwondering als eilandpup Rex op T-rex Timmy komt aanrijden: de meeste dino's blijken vriendelijk en speels.

Humdingers dynamiet wekt de slapende vulkaanMatigHalverwege

Burgemeester Humdinger ontdekt met zijn katjes diamanten op het eiland en blaast met dynamiet een diamantwand open. Eén dier krijgt opzettelijk een klap en valt van een klif, de explosie jaagt een kudde dino's op de vlucht en de knallen maken de slapende vulkaan wakker.

De vulkaanuitbarsting: Marshall gaat neerIntensAan het eind

De vulkaan spuwt vuurballen en lava die voertuigen laat smelten en de jungle in brand zet, terwijl pups én dino's uit een kolkende rivier moeten ontsnappen. Marshall maakt tijdens de redding een lelijke val en blijft even bewusteloos liggen, het heftigste moment van de film. De afloop stelt gerust en de schurken krijgen hun verdiende loon.

Trailer

0
Licht
0
Matig
0
Sterk
Totaal: 0 grove woorden(0 unieke woorden)

Automatisch gescand op basis van echte ondertitels (Nederlands of Engels). Niet alle woorden zijn in elke context grof bedoeld. Deze analyse is bedoeld als hulpmiddel voor ouders.

Vergelijkbare titels

Titels met een oranje badge hebben al een volledige analyse.

Nog een film checken?Zoek elke familiefilm op spanning en leeftijd.Zoek

Zulke checks ook in je feed?

We delen onze film-checks, met scores en de heftigste momenten, ook op Instagram.

Volg @mijnkijkmaatje

Is Paw Patrol: De Dinofilm geschikt voor jouw kind?

Wij adviseren Paw Patrol: De Dinofilm (2026) vanaf 6 jaar: vooral spannend, met als heftigste moment ‘De vulkaanuitbarsting: Marshall gaat neer’. Kijkwijzer: 6 jaar en ouder. Spanningsbarometer: 4.1 uit 10 (soms spannend).

Dino-avontuur in de mildste vorm, maar wél een tandje intenser dan de vorige twee PAW Patrol-films: de spanning zit in de brand- en stormopening, de eerste dino-schrik en de vulkaanclimax, en loopt telkens snel en geruststellend af. Eén moment om te weten: Marshall valt hard en ligt er even bewusteloos bij, voor gevoelige kleuters de scène om even een hand vast te houden. Verder staat hij juist centraal in het mooiste verhaallijntje: hij baalt van zijn eigen fouten en leert dat vallen en opstaan erbij hoort, met het rode baby-T-rexje Rhubarb (door hem uit de rivier gered) als onafscheidelijk maatje. Eilandpup Rex, een Berner sennenhond in een rolstoel die op T-rex Timmy rijdt, wordt heerlijk vanzelfsprekend neergezet, mooi aanknopingspunt voor een gesprekje over anders-zijn. Verwacht verder scheet- en billengrapjes, eigenzinnige dino's à la Ice Age en een nieuw Backstreet Boys-liedje.

Waarom dit advies: onze analyses maken we deels met AI en controleren we handmatig, op basis van de film zelf en openbare bronnen zoals recensies en ouderrichtlijnen. Ligt de officiële Kijkwijzer-leeftijd hoger dan onze eigen inschatting, dan volgen we altijd Kijkwijzer, strenger mag, soepeler nooit.

Wat is er waardevol aan Paw Patrol: De Dinofilm?

  • Samenwerken en om hulp durven vragen lossen elke missie op
  • De pups laten zien dat fouten maken erbij hoort
  • Dieren worden met respect behandeld, ook de dinosaurus

Let op: Paw Patrol: De Dinofilm scoort relatief hoog op angst & spanning (5/10).

Heftige scènes in Paw Patrol: De Dinofilm

Er zijn 4 opvallende scènes in deze film (1 intens, 3 matig). Bekijk de spoiler-sectie hierboven voor de volledige beschrijvingen.

Taalgebruik: er komt geen grof taalgebruik voor in Paw Patrol: De Dinofilm.

Veelgestelde vragen over Paw Patrol: De Dinofilm

Is Paw Patrol: De Dinofilm geschikt voor kinderen?
Paw Patrol: De Dinofilm scoort 4.1/10 op onze spanningsbarometer, dat is soms spannend. De Kijkwijzer-classificatie is 6+. Wij adviseren deze film vanaf 6 jaar.
Is Paw Patrol: De Dinofilm eng?
Paw Patrol: De Dinofilm heeft een paar enge momenten: de film scoort 5/10 op angst en spanning. Onze scène-analyse beschrijft 3 spannende momenten, zodat je precies weet wanneer je kunt doorspoelen.
Hoe lang duurt Paw Patrol: De Dinofilm?
Paw Patrol: De Dinofilm duurt 89 minuten.
Zitten er heftige scènes in Paw Patrol: De Dinofilm?
Er zijn 4 opvallende scènes in Paw Patrol: De Dinofilm, waarvan 1 intens. Dino-avontuur in de mildste vorm, maar wél een tandje intenser dan de vorige twee PAW Patrol-films: de spanning zit in de brand- en stormopening, de eerste dino-schrik en de vulkaanclimax, en loopt telkens snel en geruststellend af. Eén moment om te weten: Marshall valt hard en ligt er even bewusteloos bij, voor gevoelige kleuters de scène om even een hand vast te houden. Verder staat hij juist centraal in het mooiste verhaallijntje: hij baalt van zijn eigen fouten en leert dat vallen en opstaan erbij hoort, met het rode baby-T-rexje Rhubarb (door hem uit de rivier gered) als onafscheidelijk maatje. Eilandpup Rex, een Berner sennenhond in een rolstoel die op T-rex Timmy rijdt, wordt heerlijk vanzelfsprekend neergezet, mooi aanknopingspunt voor een gesprekje over anders-zijn. Verwacht verder scheet- en billengrapjes, eigenzinnige dino's à la Ice Age en een nieuw Backstreet Boys-liedje.
Zitten er verdrietige scènes in Paw Patrol: De Dinofilm?
Nee, Paw Patrol: De Dinofilm bevat geen noemenswaardige verdrietige scènes: de verdriet-score is 2/10.
Wordt er gevloekt in Paw Patrol: De Dinofilm?
Er komt geen grof taalgebruik voor in Paw Patrol: De Dinofilm.
Vanaf welke leeftijd is Paw Patrol: De Dinofilm geschikt?
Wij adviseren Paw Patrol: De Dinofilm vanaf 6 jaar. De spanningsbarometer scoort 4.1/10 (soms spannend).

🎬 Nu in de bioscoop

Bekijk deze film op het grote scherm!

📺 Waar te kijken

Nog niet beschikbaar op streaming, kijk hierboven voor bioscooptickets!

Streamingbeschikbaarheid via JustWatch / TMDB. Beschikbaarheid kan wijzigen.

Klopt deze analyse niet? Laat het ons weten

Elke twee weken een paar films die passen bij jouw kind

Wij checken ze eerst op spanning, verdriet en taal. Geen reclame, uitschrijven kan altijd.

Ronnen Harary Executive ProducerCal Brunker RegisseurCal Brunker SchrijverBob Barlen SchrijverPete Chiappetta Executive Producer

Cast

Carter Young

Carter Young

Marshall (voice)

Mckenna Grace

Mckenna Grace

Skye (voice)

Terry Crews

Terry Crews

Alistair Stonewall (voice)

Meredith MacNeill

Meredith MacNeill

Harper Cutlass (voice)

Ron Pardo

Ron Pardo

Mayor Humdinger (voice)

Jennifer Hudson

Jennifer Hudson

Lilian Ledes (voice)

Hayden Chemberlen

Rex (voice)

Fortune Feimster

Fortune Feimster

Eugenia Bunsen (voice)

PAW Patrol (Theatrical) Collection