Spongebob op Piratenpad

Spongebob op Piratenpad

🌡️ Spanningsbarometer3,4 van 10

Rustige film

Ons advies: vanaf 6 jaarKijkwijzer: 6+88 min · 2025
Angst4
Verdriet1
Geweld2
Donker3
Drugs0
Seks0

Heftigste scène: ‘De jacht op De Vliegende Hollander (spannend).

AvontuurFamilieAnimatieKomedieFantasie

Omdat hij een grote jongen wil zijn en aan Meneer Krabs wil laten zien hoe dapper hij is, gaat SpongeBob achter De Vliegende Hollander aan, een mysterieuze spookpiraat. Het wordt een komisch zeevaardersavontuur dat hem naar de allerdiepste dieptes van de oceaan brengt, daar waar geen spons ooit is geweest.

Tip voor ouders

In deze SpongeBob-film wil SpongeBob aan Meneer Krab bewijzen dat hij dapper is en jaagt hij spookpiraat De Vliegende Hollander achterna tot in de diepste, donkerste oceaan. Reken op een paar spookachtige scènes: grote zeemonsters met scherpe tanden, de griezelige bemanning (vaak enger dan de piraat zelf), zichtbare botten/skeletten en gepraat over een vloek, alles cartoonesk en niet grafisch. Plus de bekende SpongeBob-onzin (blote billen, flauwe grappen). Door de spookachtige sfeer en milde actie te eng voor kleuters onder de 5; vanaf 6 prima, gevoelige kijkers kijken het best even mee.

Korte conclusie: Spongebob op Piratenpad: ons advies vanaf 6 jaar, spanningsbarometer 3.4/10 (rustig). Het heftigst: ‘Spookachtige diepzee en zeemonsters’ en ‘Botten, skeletten en een vloek’; vooral spannend. De film duurt 88 minuten.

Laatst gecontroleerd op . Elke analyse schrijven wij met de hand.

Heftigste scènes

Bekijk als ouder wat eraan komt

Bevat spoilers

Hieronder staan specifieke scènebeschrijvingen.
Bekijk deze als ouder om te weten wat je kind te wachten staat.

Heftigste momenten

De jacht op De Vliegende HollanderLichtVroeg in de film

Om aan Meneer Krab te bewijzen dat hij dapper en groot genoeg is, gaat SpongeBob achter de spookpiraat De Vliegende Hollander aan. Die queeste voert hem en Patrick naar de donkerste, diepste delen van de oceaan.

Spookachtige diepzee en zeemonstersMatigHalverwege

In een griezelige onderwaterwereld komen SpongeBob en Patrick oog in oog met grote zeemonsters met scherpe tanden en de spookbemanning van de Hollander. Die vaak enger is dan de piraat zelf. Spannend, maar cartoonesk en zonder bloed.

Botten, skeletten en een vloekMatigAan het eind

Tijdens de confrontaties zijn even botten te zien en vallen personages uiteen tot skeletten die zich daarna weer in elkaar zetten, terwijl er herhaaldelijk over een vloek wordt gesproken. Spookachtig van sfeer, maar luchtig gebracht.

📺 Waar te kijken

Streaming (abonnement)

Streamingbeschikbaarheid via JustWatch / TMDB. Beschikbaarheid kan wijzigen.

Trailer

2
Licht
0
Matig
0
Sterk
Totaal: 2 grove woorden(1 unieke woorden)

Automatisch gescand op basis van echte ondertitels (Nederlands of Engels). Niet alle woorden zijn in elke context grof bedoeld. Deze analyse is bedoeld als hulpmiddel voor ouders.

Vergelijkbare titels

Titels met een oranje badge hebben al een volledige analyse.

Nog een film checken?Zoek elke familiefilm op spanning en leeftijd.Zoek

Zulke checks ook in je feed?

We delen onze film-checks, met scores en de heftigste momenten, ook op Instagram.

Volg @mijnkijkmaatje

Is Spongebob op Piratenpad geschikt voor jouw kind?

Wij adviseren Spongebob op Piratenpad (2025) vanaf 6 jaar: vooral spannend, met als heftigste moment ‘Spookachtige diepzee en zeemonsters’. Kijkwijzer: 6 jaar en ouder. Spanningsbarometer: 3.4 uit 10 (rustig).

In deze SpongeBob-film wil SpongeBob aan Meneer Krab bewijzen dat hij dapper is en jaagt hij spookpiraat De Vliegende Hollander achterna tot in de diepste, donkerste oceaan. Reken op een paar spookachtige scènes: grote zeemonsters met scherpe tanden, de griezelige bemanning (vaak enger dan de piraat zelf), zichtbare botten/skeletten en gepraat over een vloek, alles cartoonesk en niet grafisch. Plus de bekende SpongeBob-onzin (blote billen, flauwe grappen). Door de spookachtige sfeer en milde actie te eng voor kleuters onder de 5; vanaf 6 prima, gevoelige kijkers kijken het best even mee.

Waarom dit advies: onze analyses maken we deels met AI en controleren we handmatig, op basis van de film zelf en openbare bronnen zoals recensies en ouderrichtlijnen. Ligt de officiële Kijkwijzer-leeftijd hoger dan onze eigen inschatting, dan volgen we altijd Kijkwijzer, strenger mag, soepeler nooit.

De film is op alle vlakken rustig. Er zit lichte angst & spanning, verdriet, actie & geweld, donkere sfeer in, maar niets dat de meeste kinderen zal storen.

Heftige scènes in Spongebob op Piratenpad

Er zijn 3 opvallende scènes in deze film (2 matig, 1 licht). Bekijk de spoiler-sectie hierboven voor de volledige beschrijvingen.

Taalgebruik: in Spongebob op Piratenpad komen 2 grove woorden voor (2 mild). Oordeel: nauwelijks grof taalgebruik.

Veelgestelde vragen over Spongebob op Piratenpad

Is Spongebob op Piratenpad geschikt voor kinderen?
Spongebob op Piratenpad scoort 3.4/10 op onze spanningsbarometer, dat is rustig. De Kijkwijzer-classificatie is 6+. Wij adviseren deze film vanaf 6 jaar.
Is Spongebob op Piratenpad eng?
Spongebob op Piratenpad is licht spannend, maar niet echt eng: de film scoort 4/10 op angst en spanning. Onze scène-analyse beschrijft 2 spannende momenten, zodat je precies weet wanneer je kunt doorspoelen.
Hoe lang duurt Spongebob op Piratenpad?
Spongebob op Piratenpad duurt 88 minuten.
Zitten er heftige scènes in Spongebob op Piratenpad?
Er zijn 3 opvallende scènes in Spongebob op Piratenpad. In deze SpongeBob-film wil SpongeBob aan Meneer Krab bewijzen dat hij dapper is en jaagt hij spookpiraat De Vliegende Hollander achterna tot in de diepste, donkerste oceaan. Reken op een paar spookachtige scènes: grote zeemonsters met scherpe tanden, de griezelige bemanning (vaak enger dan de piraat zelf), zichtbare botten/skeletten en gepraat over een vloek, alles cartoonesk en niet grafisch. Plus de bekende SpongeBob-onzin (blote billen, flauwe grappen). Door de spookachtige sfeer en milde actie te eng voor kleuters onder de 5; vanaf 6 prima, gevoelige kijkers kijken het best even mee.
Zitten er verdrietige scènes in Spongebob op Piratenpad?
Nee, Spongebob op Piratenpad bevat geen noemenswaardige verdrietige scènes: de verdriet-score is 1/10.
Wordt er gevloekt in Spongebob op Piratenpad?
In Spongebob op Piratenpad komen 2 grove woorden voor (2 mild, 0 matig, 0 grof). Oordeel: nauwelijks grof taalgebruik.
Vanaf welke leeftijd is Spongebob op Piratenpad geschikt?
Wij adviseren Spongebob op Piratenpad vanaf 6 jaar. De spanningsbarometer scoort 3.4/10 (rustig).
Klopt deze analyse niet? Laat het ons weten

Elke twee weken een paar films die passen bij jouw kind

Wij checken ze eerst op spanning, verdriet en taal. Geen reclame, uitschrijven kan altijd.

Derek Drymon RegisseurVincent Waller Executive ProducerMarc Ceccarelli Executive ProducerPete Chiappetta Executive ProducerAndrew Lary Executive Producer

Cast

Tom Kenny

Tom Kenny

SpongeBob SquarePants / Gary / Morning DJ (voice)

Mark Hamill

Mark Hamill

Flying Dutchman

Clancy Brown

Clancy Brown

Mr. Krabs / Pirate / Narrator

Bill Fagerbakke

Bill Fagerbakke

Patrick Star (voice)

Rodger Bumpass

Rodger Bumpass

Squidward (voice)

Carolyn Lawrence

Carolyn Lawrence

Sandy (voice)

Mr. Lawrence

Mr. Lawrence

Plankton (voice)

George López

George López

JK Fishlips (voice)

SpongeBob Collectie