Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

🌡️ Spanningsbarometer4,5 van 10

Soms spannend

Ons advies: vanaf 9 jaarKijkwijzer: 9+94 min · 2012
Angst5
Verdriet3
Geweld4
Donker3
Drugs0
Seks1

Heftigste scène: ‘Reuzenhagedissen jagen op het gezelschap (spannend).

AvontuurActieSciencefiction

Het avontuur gaat van start als Sean een noodoproep ontvangt van een geheimzinnig niet bestaand eiland. Het is een plaats met vreemde levensvormen, bergen van goud en een groot geheim. Sean gaat samen met zijn stiefvader op onderzoek uit om het eiland te vinden en er weer vanaf te komen voordat het eiland zinkt en zijn schatten voor eeuwig verbergt.

Tip voor ouders

Journey 2 is ouderwets avontuur in de stijl van Jules Verne: reuzendieren, een verborgen eiland en een vulkaan van goud, met Dwayne Johnson als grappende stiefvader. De spanning zit in achtervolgingen door monsterlijke beesten en het zinkende eiland aan het slot: nooit bloederig, wel aanhoudend luid en intens. Daarnaast loopt er een warme verhaallijn over Sean die zijn stiefvader leert accepteren. Kijkwijzer houdt 9 aan vanwege angst; voor avontuurlijke kijkers van 8 met een ouder ernaast is het goed te doen.

Korte conclusie: Journey 2: The Mysterious Island scoort 4.5/10 op de spanningsbarometer (soms spannend). Wij adviseren deze film vanaf 9 jaar. De film duurt 94 minuten.

Laatst gecontroleerd op . Elke analyse schrijven wij met de hand.

Let op:Angst

Heftigste scènes

Bekijk als ouder wat eraan komt

Bevat spoilers

Hieronder staan specifieke scènebeschrijvingen.
Bekijk deze als ouder om te weten wat je kind te wachten staat.

Heftigste momenten

Reuzenhagedissen jagen op het gezelschapIntensHalverwege

Sean, Hank, Gabato en Kailani worden opgejaagd door hagedissen zo groot als vrachtwagens die tussen de rotsen door achter ze aan denderen. Langdurig spannend, met happende bekken vlak achter de rennende personages.

Vluchten op de rug van reuzenbijenMatigHalverwege

Om te ontsnappen berijden ze reusachtige bijen, waarna een enorme vogel de bijen uit de lucht plukt. Duizelingwekkende hoogtes en een paar stevige valpartijen, maar met veel humor gebracht.

Het eiland zinkt en de elektrische alen vallen aanIntensAan het eind

Terwijl het eiland onder water verdwijnt vluchten ze in kapitein Nemo's Nautilus, die wordt aangevallen door een gigantische elektrische aal. Donker, benauwd en het meest intense stuk van de film. Al loopt alles goed af.

📺 Waar te kijken

Streaming (abonnement)

Streamingbeschikbaarheid via JustWatch / TMDB. Beschikbaarheid kan wijzigen.

Trailer

2
Licht
0
Matig
0
Sterk
Totaal: 2 grove woorden(2 unieke woorden)

Automatisch gescand op basis van echte ondertitels (Nederlands of Engels). Niet alle woorden zijn in elke context grof bedoeld. Deze analyse is bedoeld als hulpmiddel voor ouders.

Vergelijkbare titels

Titels met een oranje badge hebben al een volledige analyse.

Nog een film checken?Zoek elke familiefilm op spanning en leeftijd.Zoek

Zulke checks ook in je feed?

We delen onze film-checks, met scores en de heftigste momenten, ook op Instagram.

Volg @mijnkijkmaatje

Is Journey 2: The Mysterious Island geschikt voor jouw kind?

Journey 2: The Mysterious Island (2012) heeft een Kijkwijzer-classificatie van 9 jaar en ouder. Onze spanningsbarometer geeft een score van 4.5 uit 10, dat is soms spannend. Wij adviseren deze film vanaf 9 jaar.

Journey 2 is ouderwets avontuur in de stijl van Jules Verne: reuzendieren, een verborgen eiland en een vulkaan van goud, met Dwayne Johnson als grappende stiefvader. De spanning zit in achtervolgingen door monsterlijke beesten en het zinkende eiland aan het slot: nooit bloederig, wel aanhoudend luid en intens. Daarnaast loopt er een warme verhaallijn over Sean die zijn stiefvader leert accepteren. Kijkwijzer houdt 9 aan vanwege angst; voor avontuurlijke kijkers van 8 met een ouder ernaast is het goed te doen.

Waarom dit advies: onze analyses maken we deels met AI en controleren we handmatig, op basis van de film zelf en openbare bronnen zoals recensies en ouderrichtlijnen. Ligt de officiële Kijkwijzer-leeftijd hoger dan onze eigen inschatting, dan volgen we altijd Kijkwijzer, strenger mag, soepeler nooit.

Let op: Journey 2: The Mysterious Island scoort relatief hoog op angst & spanning (5/10).

Heftige scènes in Journey 2: The Mysterious Island

Er zijn 3 opvallende scènes in deze film (2 intens, 1 matig). Bekijk de spoiler-sectie hierboven voor de volledige beschrijvingen.

Taalgebruik: in Journey 2: The Mysterious Island komen 2 grove woorden voor (2 mild). Oordeel: nauwelijks grof taalgebruik.

Veelgestelde vragen over Journey 2: The Mysterious Island

Is Journey 2: The Mysterious Island geschikt voor kinderen?
Journey 2: The Mysterious Island scoort 4.5/10 op onze spanningsbarometer, dat is soms spannend. De Kijkwijzer-classificatie is 9+. Wij adviseren deze film vanaf 9 jaar.
Is Journey 2: The Mysterious Island eng?
Journey 2: The Mysterious Island heeft een paar enge momenten: de film scoort 5/10 op angst en spanning. Onze scène-analyse beschrijft 3 spannende momenten, zodat je precies weet wanneer je kunt doorspoelen.
Hoe lang duurt Journey 2: The Mysterious Island?
Journey 2: The Mysterious Island duurt 94 minuten.
Zitten er heftige scènes in Journey 2: The Mysterious Island?
Er zijn 3 opvallende scènes in Journey 2: The Mysterious Island, waarvan 2 intens. Journey 2 is ouderwets avontuur in de stijl van Jules Verne: reuzendieren, een verborgen eiland en een vulkaan van goud, met Dwayne Johnson als grappende stiefvader. De spanning zit in achtervolgingen door monsterlijke beesten en het zinkende eiland aan het slot: nooit bloederig, wel aanhoudend luid en intens. Daarnaast loopt er een warme verhaallijn over Sean die zijn stiefvader leert accepteren. Kijkwijzer houdt 9 aan vanwege angst; voor avontuurlijke kijkers van 8 met een ouder ernaast is het goed te doen.
Zitten er verdrietige scènes in Journey 2: The Mysterious Island?
Journey 2: The Mysterious Island bevat een vleugje verdriet, maar blijft mild: de verdriet-score is 3/10.
Wordt er gevloekt in Journey 2: The Mysterious Island?
In Journey 2: The Mysterious Island komen 2 grove woorden voor (2 mild, 0 matig, 0 grof). Oordeel: nauwelijks grof taalgebruik.
Vanaf welke leeftijd is Journey 2: The Mysterious Island geschikt?
Wij adviseren Journey 2: The Mysterious Island vanaf 9 jaar. De spanningsbarometer scoort 4.5/10 (soms spannend).
Klopt deze analyse niet? Laat het ons weten

Elke twee weken een paar films die passen bij jouw kind

Wij checken ze eerst op spanning, verdriet en taal. Geen reclame, uitschrijven kan altijd.

Brad Peyton RegisseurMichael Bostick Executive ProducerEvan Turner Executive ProducerMark Gunn SchrijverBrian Gunn Schrijver

Cast

Dwayne Johnson

Dwayne Johnson

Hank Parsons

Josh Hutcherson

Josh Hutcherson

Sean Anderson

Vanessa Hudgens

Vanessa Hudgens

Kailani Laguatan

Luis Guzmán

Luis Guzmán

Gabato Laguatan

Michael Caine

Michael Caine

Alexander Anderson

Kristin Davis

Kristin Davis

Elizabeth Parsons

Anna Colwell

Anna Colwell

Jessica

Stephen Caudill

Stephen Caudill

Cop

Journey Collection