The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

Een jongen die een vriend nodig heeft vind een wereld die een held nodig heeft.

🌡️ Spanningsbarometer2,8 van 10

Rustige film

Ons advies: vanaf 9 jaarKijkwijzer: 9+102 min · 1984
Angst3
Verdriet3
Geweld1
Donker3
Drugs0
Seks0

Heftigste scène: ‘Artax verdrinkt in het Moeras der Droefheid (verdrietig).

AvontuurFantasieFamilie

Bastian wordt altijd op school gepest. Op een dag, wanneer dit weer gebeurt, vlucht hij naar een boekenwinkel. Als de oude eigenaar een telefoontje krijgt neemt hij het boek mee en laat een briefje achter met het bericht dat hij hem weer terug zal brengen.

Tip voor ouders

The NeverEnding Story is een fantasieklassieker, maar met flink wat duistere en verdrietige kanten: het verdrinken van het paard Artax, de apocalyptische dreiging van 'het Niets' en de enge wolf Gmork. Door die intensiteit vanaf 8; gevoelige kinderen kijken het best samen.

Korte conclusie: The NeverEnding Story: ons advies vanaf 9 jaar, spanningsbarometer 2.8/10 (rustig). Het heftigst: ‘Artax verdrinkt in het Moeras der Droefheid’ en ‘Het Niets verslindt Fantasië’; vooral spannend. De film duurt 102 minuten.

Laatst gecontroleerd op . Elke analyse schrijven wij met de hand.

Heftigste scènes

Bekijk als ouder wat eraan komt

Bevat spoilers

Hieronder staan specifieke scènebeschrijvingen.
Bekijk deze als ouder om te weten wat je kind te wachten staat.

Heftigste momenten

Artax verdrinkt in het Moeras der DroefheidIntensHalverwege

Atréju's trouwe paard Artax zakt weg in het Moeras der Droefheid. Een berucht hartverscheurend moment dat generaties kinderen heeft aangegrepen.

Het Niets verslindt FantasiëIntensAan het eind

Een allesverslindende leegte, 'het Niets', vernietigt de wereld Fantasië. De hopeloze, apocalyptische dreiging is zwaar voor jonge kijkers.

De wolf Gmork en de SfinxenpoortMatigHalverwege

De angstaanjagende wolf Gmork en een poort met sfinxen die de onwaardigen doden zorgen voor echte spanning.

📺 Waar te kijken

Streaming (abonnement)

Lionsgate+ Amazon ChannelsLionsgate+ Amazon Channels

Streamingbeschikbaarheid via JustWatch / TMDB. Beschikbaarheid kan wijzigen.

Trailer

4
Licht
0
Matig
0
Sterk
Totaal: 4 grove woorden(1 unieke woorden)

Automatisch gescand op basis van echte ondertitels (Nederlands of Engels). Niet alle woorden zijn in elke context grof bedoeld. Deze analyse is bedoeld als hulpmiddel voor ouders.

Vergelijkbare titels

Titels met een oranje badge hebben al een volledige analyse.

Nog een film checken?Zoek elke familiefilm op spanning en leeftijd.Zoek

Zulke checks ook in je feed?

We delen onze film-checks, met scores en de heftigste momenten, ook op Instagram.

Volg @mijnkijkmaatje

Is The NeverEnding Story geschikt voor jouw kind?

Wij adviseren The NeverEnding Story (1984) vanaf 9 jaar: vooral spannend, met als heftigste moment ‘Artax verdrinkt in het Moeras der Droefheid’. Kijkwijzer: 9 jaar en ouder. Spanningsbarometer: 2.8 uit 10 (rustig).

The NeverEnding Story is een fantasieklassieker, maar met flink wat duistere en verdrietige kanten: het verdrinken van het paard Artax, de apocalyptische dreiging van 'het Niets' en de enge wolf Gmork. Door die intensiteit vanaf 8; gevoelige kinderen kijken het best samen.

Waarom dit advies: onze analyses maken we deels met AI en controleren we handmatig, op basis van de film zelf en openbare bronnen zoals recensies en ouderrichtlijnen. Ligt de officiële Kijkwijzer-leeftijd hoger dan onze eigen inschatting, dan volgen we altijd Kijkwijzer, strenger mag, soepeler nooit.

De film is op alle vlakken rustig. Er zit lichte angst & spanning, verdriet, actie & geweld, donkere sfeer in, maar niets dat de meeste kinderen zal storen.

Heftige scènes in The NeverEnding Story

Er zijn 3 opvallende scènes in deze film (2 intens, 1 matig). Bekijk de spoiler-sectie hierboven voor de volledige beschrijvingen.

Taalgebruik: in The NeverEnding Story komen 4 grove woorden voor (4 mild). Oordeel: nauwelijks grof taalgebruik.

Veelgestelde vragen over The NeverEnding Story

Is The NeverEnding Story geschikt voor kinderen?
The NeverEnding Story scoort 2.8/10 op onze spanningsbarometer, dat is rustig. De Kijkwijzer-classificatie is 9+. Wij adviseren deze film vanaf 9 jaar.
Is The NeverEnding Story eng?
The NeverEnding Story is licht spannend, maar niet echt eng: de film scoort 3/10 op angst en spanning. Onze scène-analyse beschrijft 2 spannende momenten, zodat je precies weet wanneer je kunt doorspoelen.
Hoe lang duurt The NeverEnding Story?
The NeverEnding Story duurt 102 minuten.
Zitten er heftige scènes in The NeverEnding Story?
Er zijn 3 opvallende scènes in The NeverEnding Story, waarvan 2 intens. The NeverEnding Story is een fantasieklassieker, maar met flink wat duistere en verdrietige kanten: het verdrinken van het paard Artax, de apocalyptische dreiging van 'het Niets' en de enge wolf Gmork. Door die intensiteit vanaf 8; gevoelige kinderen kijken het best samen.
Zitten er verdrietige scènes in The NeverEnding Story?
The NeverEnding Story bevat 1 verdrietige moment, maar blijft mild: de verdriet-score is 3/10.
Wordt er gevloekt in The NeverEnding Story?
In The NeverEnding Story komen 4 grove woorden voor (4 mild, 0 matig, 0 grof). Oordeel: nauwelijks grof taalgebruik.
Vanaf welke leeftijd is The NeverEnding Story geschikt?
Wij adviseren The NeverEnding Story vanaf 9 jaar. De spanningsbarometer scoort 2.8/10 (rustig).
Klopt deze analyse niet? Laat het ons weten

Elke twee weken een paar films die passen bij jouw kind

Wij checken ze eerst op spanning, verdriet en taal. Geen reclame, uitschrijven kan altijd.

Wolfgang Petersen RegisseurWolfgang Petersen SchrijverMark Damon Executive ProducerJohn W. Hyde Executive ProducerHerman Weigel Schrijver

Cast

Noah Hathaway

Noah Hathaway

Atreyu

Barret Oliver

Barret Oliver

Bastian

Tami Stronach

Tami Stronach

The Childlike Empress

Alan Oppenheimer

Alan Oppenheimer

Rockbiter / Falkor / G'mork / Narrator (voice)

Sydney Bromley

Engywook

Patricia Hayes

Patricia Hayes

Urgl

Moses Gunn

Moses Gunn

Cairon - Empress' Servant

Frank Lenart

Frank Lenart

Teeny Weeny / Night Hob (voice)

Die unendliche Geschichte Filmreihe