De Speurneuzen

De Speurneuzen

🌡️ Spanningsbarometer3,6 van 10

Soms spannend

Ons advies: vanaf 6 jaarKijkwijzer: AL74 min · 1986
Angst4
Verdriet2
Geweld2
Donker4
Drugs0
Seks0

Heftigste scène: ‘Ratigan voert een handlanger aan de kat (donker).

AnimatieFamilieMysterieMisdaadAvontuur

In Londen wordt een vader, een speelgoedmaker, gekidnapt door vleermuis Ratigan. Zijn dochter roept de hulp in van Sherlock Holmes en samen met zijn vriend Dawson proberen ze de zaak op te lossen.

Tip voor ouders

De Speurneuzen is Disney's Sherlock Holmes voor kinderen: heerlijk speurwerk met een paar stevig donkere randjes. Schurk Ratigan (heerlijk gespeeld) voert een handlanger aan zijn kat en de vleermuis Fidget bezorgt kleuters rillingen. Het Big Ben-eindgevecht tussen de tandwielen is iconisch. De kroegscène bevat een rokende rups en bier, knipoog voor ouders. Vanaf 6 prima.

Korte conclusie: De Speurneuzen: ons advies vanaf 6 jaar, spanningsbarometer 3.6/10 (soms spannend). Het heftigst: ‘Ratigan voert een handlanger aan de kat’ en ‘Eindgevecht in de Big Ben’; vooral spannend. De film duurt 74 minuten.

Laatst gecontroleerd op . Elke analyse schrijven wij met de hand.

Heftigste scènes

Bekijk als ouder wat eraan komt

Bevat spoilers

Hieronder staan specifieke scènebeschrijvingen.
Bekijk deze als ouder om te weten wat je kind te wachten staat.

Heftigste momenten

Fidget ontvoert speelgoedmaker FlavershamMatigVroeg in de film

Op de verjaardag van muizenmeisje Olivia stormt de vleermuis Fidget met zijn houten poot de werkplaats binnen en sleurt haar vader, speelgoedmaker Flaversham, mee de nacht in. Fidgets gehavende silhouet voor het raam is puur nachtmerriemateriaal.

Ratigan voert een handlanger aan de katIntensVroeg in de film

Tijdens zijn eigen lofzang laat professor Ratigan een aangeschoten handlanger die hem 'rat' noemde door zijn vetgemeste kat Felicia opeten. Charmant en moorddadig tegelijk. Vincent Price maakt hem onvergetelijk.

De muizenval-doodsmachineMatigHalverwege

Basil en Dawson lopen in Ratigans val en worden vastgebonden aan een Rube Goldberg-doodsmachine met muizenval, pistool, bijl en anker. Basil rekent op het perfecte moment uit hoe ze ontsnappen, spanning met een knipoog.

Eindgevecht in de Big BenIntensAan het eind

Tussen de reusachtige draaiende tandwielen van de Big Ben vecht Basil tegen een steeds woestere Ratigan, die zijn beschaafde masker laat vallen en als wild beest met klauwen uithaalt. Ratigan stort uiteindelijk van de wijzerplaat de mist in.

📺 Waar te kijken

Streaming (abonnement)

Streamingbeschikbaarheid via JustWatch / TMDB. Beschikbaarheid kan wijzigen.

Trailer

2
Licht
0
Matig
0
Sterk
Totaal: 2 grove woorden(2 unieke woorden)

Automatisch gescand op basis van echte ondertitels (Nederlands of Engels). Niet alle woorden zijn in elke context grof bedoeld. Deze analyse is bedoeld als hulpmiddel voor ouders.

Vergelijkbare titels

Titels met een oranje badge hebben al een volledige analyse.

Nog een film checken?Zoek elke familiefilm op spanning en leeftijd.Zoek

Zulke checks ook in je feed?

We delen onze film-checks, met scores en de heftigste momenten, ook op Instagram.

Volg @mijnkijkmaatje

Is De Speurneuzen geschikt voor jouw kind?

Wij adviseren De Speurneuzen (1986) vanaf 6 jaar: vooral spannend, met als heftigste moment ‘Ratigan voert een handlanger aan de kat’. Kijkwijzer: alle leeftijden. Spanningsbarometer: 3.6 uit 10 (soms spannend).

De Speurneuzen is Disney's Sherlock Holmes voor kinderen: heerlijk speurwerk met een paar stevig donkere randjes. Schurk Ratigan (heerlijk gespeeld) voert een handlanger aan zijn kat en de vleermuis Fidget bezorgt kleuters rillingen. Het Big Ben-eindgevecht tussen de tandwielen is iconisch. De kroegscène bevat een rokende rups en bier, knipoog voor ouders. Vanaf 6 prima.

Waarom dit advies: onze analyses maken we deels met AI en controleren we handmatig, op basis van de film zelf en openbare bronnen zoals recensies en ouderrichtlijnen. Ligt de officiële Kijkwijzer-leeftijd hoger dan onze eigen inschatting, dan volgen we altijd Kijkwijzer, strenger mag, soepeler nooit.

De film is op alle vlakken rustig. Er zit lichte angst & spanning, verdriet, actie & geweld, donkere sfeer in, maar niets dat de meeste kinderen zal storen.

Heftige scènes in De Speurneuzen

Er zijn 4 opvallende scènes in deze film (2 intens, 2 matig). Bekijk de spoiler-sectie hierboven voor de volledige beschrijvingen.

Taalgebruik: in De Speurneuzen komen 2 grove woorden voor (2 mild). Oordeel: nauwelijks grof taalgebruik.

Veelgestelde vragen over De Speurneuzen

Is De Speurneuzen geschikt voor kinderen?
De Speurneuzen scoort 3.6/10 op onze spanningsbarometer, dat is soms spannend. De Kijkwijzer-classificatie is Alle leeftijden. Wij adviseren deze film vanaf 6 jaar.
Is De Speurneuzen eng?
De Speurneuzen is licht spannend, maar niet echt eng: de film scoort 4/10 op angst en spanning. Onze scène-analyse beschrijft 3 spannende momenten, zodat je precies weet wanneer je kunt doorspoelen.
Hoe lang duurt De Speurneuzen?
De Speurneuzen duurt 74 minuten.
Zitten er heftige scènes in De Speurneuzen?
Er zijn 4 opvallende scènes in De Speurneuzen, waarvan 2 intens. De Speurneuzen is Disney's Sherlock Holmes voor kinderen: heerlijk speurwerk met een paar stevig donkere randjes. Schurk Ratigan (heerlijk gespeeld) voert een handlanger aan zijn kat en de vleermuis Fidget bezorgt kleuters rillingen. Het Big Ben-eindgevecht tussen de tandwielen is iconisch. De kroegscène bevat een rokende rups en bier, knipoog voor ouders. Vanaf 6 prima.
Zitten er verdrietige scènes in De Speurneuzen?
Nee, De Speurneuzen bevat geen noemenswaardige verdrietige scènes: de verdriet-score is 2/10.
Wordt er gevloekt in De Speurneuzen?
In De Speurneuzen komen 2 grove woorden voor (2 mild, 0 matig, 0 grof). Oordeel: nauwelijks grof taalgebruik.
Vanaf welke leeftijd is De Speurneuzen geschikt?
Wij adviseren De Speurneuzen vanaf 6 jaar. De spanningsbarometer scoort 3.6/10 (soms spannend).
Klopt deze analyse niet? Laat het ons weten

Elke twee weken een paar films die passen bij jouw kind

Wij checken ze eerst op spanning, verdriet en taal. Geen reclame, uitschrijven kan altijd.

Ron Clements RegisseurBurny Mattinson RegisseurDavid Michener RegisseurJohn Musker RegisseurRon Clements Schrijver

Cast

Barrie Ingham

Barrie Ingham

Basil of Baker Street / Bartholomew (voice)

Vincent Price

Vincent Price

Professor Ratigan (voice)

Val Bettin

Val Bettin

Dr. David Q. Dawson / Thug Guard (voice)

Susanne Pollatschek

Olivia Flaversham (voice)

Candy Candido

Candy Candido

Fidget (voice)

Diana Chesney

Diana Chesney

Mrs. Judson (voice)

Eve Brenner

Eve Brenner

The Mouse Queen (voice)

Alan Young

Alan Young

Mr. Flaversham (voice)