Juf Braaksel en de mysterieuze verdwijning

Juf Braaksel en de mysterieuze verdwijning

🌡️ Spanningsbarometer3,6 van 10

Soms spannend

Ons advies: vanaf 6 jaarKijkwijzer: 6+82 min · 2025
Angst4
Verdriet3
Geweld2
Donker3
Drugs0
Seks0

Heftigste scène: ‘Milou durft niet opnieuw gepest te worden (verdrietig).

Familie

Milou is nieuw in de klas van Lotte en Thijs, en het schooljaar begint meteen goed: op schoolkamp met juf Evi! Maar de pret is snel voorbij als ook Juf Braaksel meegaat met haar vreselijke regels. En dan duiken ook nog eens de heksen Ali en Greta op. Tijdens het kamp ontdekt Milou met een magische verrekijker iets vreemds. In het museum vlakbij is een bijzonder kompas gestolen dat alles kan laten verdwijnen. Samen met Lucas, Lotte en Thijs belandt ze in een spannend avontuur vol magie en geheimen. Kunnen ze Juf Braaksel te slim af zijn voordat de magie voorgoed in verkeerde handen valt?

Tip voor ouders

Het derde Juf Braaksel-avontuur (naar de boeken van Carry Slee) is net wat spannender dan zijn voorgangers: waar deel twee nog zonder pictogrammen door Kijkwijzer kwam, krijgt dit deel 6 mét angst en dreiging, vooral door het verdwijn-kompas en de heksen Ali en Greta. Nicolette van Dam maakt van juf Braaksel weer heerlijk overdreven leedvermaak. Het pestverleden van nieuwkomer Milou is een mooi haakje voor een gesprekje na afloop.

Korte conclusie: Juf Braaksel en de mysterieuze verdwijning: ons advies vanaf 6 jaar, spanningsbarometer 3.6/10 (soms spannend). Het heftigst: ‘De heksen Ali en Greta duiken op tijdens het schoolkamp’ en ‘Het gestolen kompas kan iedereen voorgoed laten verdwijnen’; vooral spannend. De film duurt 82 minuten.

Laatst gecontroleerd op . Elke analyse schrijven wij met de hand.

Heftigste scènes

Bekijk als ouder wat eraan komt

Bevat spoilers

Hieronder staan specifieke scènebeschrijvingen.
Bekijk deze als ouder om te weten wat je kind te wachten staat.

Heftigste momenten

Milou durft niet opnieuw gepest te wordenLichtVroeg in de film

Nieuwkomer Milou werd op haar vorige school gepest en hoopt in de klas van Lotte en Thijs op een nieuwe start. Haar onzekerheid is voor kinderen die zelf iets soortgelijks meemaakten heel herkenbaar, en wordt gaandeweg omgebogen: juist Milou wordt met haar magische verrekijker de held van het verhaal.

De heksen Ali en Greta duiken op tijdens het schoolkampMatigHalverwege

Het gezellige schoolkamp van juf Evi slaat om als juf Braaksel haar 'verschrikkelijke regels' invoert en de heksen Ali en Greta opduiken. De heksen zijn eerder karikaturaal dan griezelig, maar hun gestook en de dreigende sfeer eromheen vormen de motor van de spanning.

Het gestolen kompas kan iedereen voorgoed laten verdwijnenMatigAan het eind

Via haar verrekijker ontdekt Milou dat uit het museum een magisch kompas is gestolen dat mensen voor altijd kan laten verdwijnen. De race van Milou, Lucas, Lotte en Thijs om het kompas terug te krijgen voordat het misbruikt wordt, zorgt voor de spannendste momenten. Kijkwijzer geeft de film hiervoor het angst- en geweldspictogram (dreiging, geen getoond geweld).

Trailer

Nederlands

Vergelijkbare titels

Titels met een oranje badge hebben al een volledige analyse.

Nog een film checken?Zoek elke familiefilm op spanning en leeftijd.Zoek

Zulke checks ook in je feed?

We delen onze film-checks, met scores en de heftigste momenten, ook op Instagram.

Volg @mijnkijkmaatje

Is Juf Braaksel en de mysterieuze verdwijning geschikt voor jouw kind?

Wij adviseren Juf Braaksel en de mysterieuze verdwijning (2025) vanaf 6 jaar: vooral spannend, met als heftigste moment ‘De heksen Ali en Greta duiken op tijdens het schoolkamp’. Kijkwijzer: 6 jaar en ouder. Spanningsbarometer: 3.6 uit 10 (soms spannend).

Het derde Juf Braaksel-avontuur (naar de boeken van Carry Slee) is net wat spannender dan zijn voorgangers: waar deel twee nog zonder pictogrammen door Kijkwijzer kwam, krijgt dit deel 6 mét angst en dreiging, vooral door het verdwijn-kompas en de heksen Ali en Greta. Nicolette van Dam maakt van juf Braaksel weer heerlijk overdreven leedvermaak. Het pestverleden van nieuwkomer Milou is een mooi haakje voor een gesprekje na afloop.

Waarom dit advies: onze analyses maken we deels met AI en controleren we handmatig, op basis van de film zelf en openbare bronnen zoals recensies en ouderrichtlijnen. Ligt de officiële Kijkwijzer-leeftijd hoger dan onze eigen inschatting, dan volgen we altijd Kijkwijzer, strenger mag, soepeler nooit.

De film is op alle vlakken rustig. Er zit lichte angst & spanning, verdriet, actie & geweld, donkere sfeer in, maar niets dat de meeste kinderen zal storen.

Heftige scènes in Juf Braaksel en de mysterieuze verdwijning

Er zijn 3 opvallende scènes in deze film (2 matig, 1 licht). Bekijk de spoiler-sectie hierboven voor de volledige beschrijvingen.

Veelgestelde vragen over Juf Braaksel en de mysterieuze verdwijning

Is Juf Braaksel en de mysterieuze verdwijning geschikt voor kinderen?
Juf Braaksel en de mysterieuze verdwijning scoort 3.6/10 op onze spanningsbarometer, dat is soms spannend. De Kijkwijzer-classificatie is 6+. Wij adviseren deze film vanaf 6 jaar.
Is Juf Braaksel en de mysterieuze verdwijning eng?
Juf Braaksel en de mysterieuze verdwijning is licht spannend, maar niet echt eng: de film scoort 4/10 op angst en spanning. Onze scène-analyse beschrijft 2 spannende momenten, zodat je precies weet wanneer je kunt doorspoelen.
Hoe lang duurt Juf Braaksel en de mysterieuze verdwijning?
Juf Braaksel en de mysterieuze verdwijning duurt 82 minuten.
Zitten er heftige scènes in Juf Braaksel en de mysterieuze verdwijning?
Er zijn 3 opvallende scènes in Juf Braaksel en de mysterieuze verdwijning. Het derde Juf Braaksel-avontuur (naar de boeken van Carry Slee) is net wat spannender dan zijn voorgangers: waar deel twee nog zonder pictogrammen door Kijkwijzer kwam, krijgt dit deel 6 mét angst en dreiging, vooral door het verdwijn-kompas en de heksen Ali en Greta. Nicolette van Dam maakt van juf Braaksel weer heerlijk overdreven leedvermaak. Het pestverleden van nieuwkomer Milou is een mooi haakje voor een gesprekje na afloop.
Zitten er verdrietige scènes in Juf Braaksel en de mysterieuze verdwijning?
Juf Braaksel en de mysterieuze verdwijning bevat 1 verdrietige moment, maar blijft mild: de verdriet-score is 3/10.
Vanaf welke leeftijd is Juf Braaksel en de mysterieuze verdwijning geschikt?
Wij adviseren Juf Braaksel en de mysterieuze verdwijning vanaf 6 jaar. De spanningsbarometer scoort 3.6/10 (soms spannend).

📺 Waar te kijken

Momenteel niet beschikbaar op streaming in Nederland.

Streamingbeschikbaarheid via JustWatch / TMDB. Beschikbaarheid kan wijzigen.

Klopt deze analyse niet? Laat het ons weten

Elke twee weken een paar films die passen bij jouw kind

Wij checken ze eerst op spanning, verdriet en taal. Geen reclame, uitschrijven kan altijd.

David Cocheret RegisseurMichiel Peereboom Schrijver

Cast

Nicolette van Dam

Nicolette van Dam

Lily Richardson

Djamila Verhoef

Djamila Verhoef

Birgit Schuurman

Birgit Schuurman

Kees Boot

Kees Boot

Martin van Waardenberg

Martin van Waardenberg

Victoria Koblenko

Victoria Koblenko